poniedziałek, 26 maja 2014

Rachel Hofstetter: Ugotuj swój biznes - recenzja książki

Nie wiem czy lubicie czytać książki, ale ja gdy tylko mam chwilę lubię sięgnąć po dobrą propozycję i "połknąć" ją w jeden wieczór :)
Gdy dostałam propozycję zrecenzowania książki "Ugotuj swój biznes", nie zastanawiałam się ani chwili. Bałam się jednak, że nie znajdę chwili, aby ją przeczytać, w związku z natłokiem innych obowiązków w danym monecie. Myliłam się. 
Książka wciągnęła mnie całkowicie i bez reszty. Jej głównym tematem są historie miłośników jedzenia, którzy swoją pasję zmienili w karierę. 

Jeśli nie każdy, to ogromna część z nas chciałaby osiągnąć w życiu sukces. Co jest więc lepszego niż robienie w życiu tego, co jest naszą pasją? Jeśli możesz robić to co lubisz, jesteś szczęśliwy.
Rachel w swojej książce przybliżyła nam sylwetki przedsiębiorców kulinarnych, którzy spełniły swoje marzenia i założyli dobrze prosperujące firmy. 
Co ważniejsze - są to osoby, które zarabiają przede wszystkim na tym, że kochają gotowanie. Masło czekoladowe, wino czy sos do spaghetti, to jedne z pomysłów, które zamieniły się w sukces i prawdziwy biznes.
Możemy dowiedzieć się jak oni do tego doszli, co ich skłoniło do takiej decyzji oraz ile na to pracowali. Czyli: jak zacząć?
Każda z historii jest inna, ale wszystkie uczą nas, że warto mieć marzenia i dążyć do ich realizacji.
Skoro potrafisz zachwycić rodzinę wspaniałymi ciastami, które rozpływają się w ustach i do tego wszystkiego kochasz gotować i czerpiesz z tego wiele radości, to dlaczego nie możesz założyć własnej cukierni i dzielić się tą pasją z innymi, obcymi ludźmi? Przeczytaj książkę i spróbuj odnaleźć w niej siebie.
Z tej publikacji możesz wyciągnąć wiele informacji i odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, związane z założeniem własnej firmy. I to nie tylko gastronomicznej! Praktyczne wskazówki, będziesz mógł wykorzystać w swoim biznesie
Nie każdy ma doświadczenie i znajomości, a jednak udaje mu się stworzyć rozpoznawalną markę. Mimo, że na początku nie wiesz jak się zachować na rynku, po chwili potrafisz rozmawiać już z handlowcami i tworzysz coś, co wydawało się być niemożliwym.
Książka pokazuje nam, że należy uczyć się od osób doświadczonych, które dzielą się z nami swoimi przeżyciami.
Książka "Ugotuj swój biznes" Rachel Hofstetter ukazuje się właśnie dziś :)

Miałam możliwość zrecenzować ją dzięki uprzejmości Wydawnictwa IlluminatioCytaty, które najbardziej zapadły mi w pamięć:

* "Nigdy nie siedź bezczynnie"

* "Zacznij z grubej rury albo zmiataj do domu"

* "Jeśli się nie rozwijasz, to umierasz"

* "Bądź znany z konkretnego pomysłu"

Dodatkowe informacje na temat książki: (źródło: www.illuminatio.pl)

Wydawnictwo
Illuminatio
Podtytuł
Historie miłośników jedzenia, którzy swoją pasję zmienili w karierę
Oprawa
Miękka ze skrzydełkami
Liczba stron
224
Format
A5
Rok wydania
2014
ISBN
978-83-63965-41-9
Tłumaczenie
Marcin Barski
Tytuł oryginału
Cooking Up a Business: Lessons from Food Lovers Who Turned Their Passion into a Career
 — and How You Can, Too

4 komentarze:

  1. Dzisiaj pierwszy raz usłyszałam o tej książce i już udało mi się trafić na jej recenzje! :) Bardzo chce ją przeczytać, a Twoja opinia jeszcze bardziej mnie w tym utwierdziła :))

    OdpowiedzUsuń
  2. Super, na pewno ją przeczytam.Uwielbiam takie historie.Bardzo dziekuję za namiary i info, że taka książka istnieje. Super, na prawde bardzo się cieszę, że ją odkryłaś dla nas czytelników.

    OdpowiedzUsuń
  3. Może być bardzo przydatna dla wielu osób! :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że znalazłeś/aś chwilę na napisanie tego komentarza ;)
Osoby "anonimowe" proszę o podpisanie się - dobrze wiedzieć do kogo się zwracamy :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...