piątek, 20 czerwca 2014

Napój orzeźwiający

Najlepszym orzeźwieniem w gorące dni jest dla mnie napój z miętą i cytryną. Ten zajmuje drugie miejsce. Zimna woda i zamiast kostek lodu, zmiksowane owoce...mmm :)

A jakie Wy macie sposoby na ochłodę w gorące dni? :)Co potrzebujemy:
  • woda (u mnie Muszynianka wysokozmineralizowana)
  • owoce: poziomki, jagody, jeżyny, truskawki
  • limonka


1. Owoce miksujemy. U mnie jagody i jeżyny nadały ciemnej barwy, a poziomki i truskawki pięknego zapachu :) Możemy jednak wykorzystać wszystkie dostępne w danym momencie owoce. Możemy dodać cukier, jeśli lubimy napój na słodko.
Zmiksowaną masę wlewamy do foremek do lodu i mrozimy.

2. Wodę chłodzimy, następnie dodajemy do niej zmrożone kostki i limonkę. 
Możemy się chłodzić :)_____________________________________________________

Ponadto chciałabym Wam napisać kilka słów o Muszyniance, którą miałam okazję otrzymać do testowania i przyznam się, że bardzo mi zasmakowała. Jeśli ktoś nie kupuje jej często, to nie zauważył, że odświeżyła nieco swoje opakowanie i delikatnie zmieniła kształt. To co najbardziej mi się spodobało, to górna część butelki. Zostały na niej naniesione kształty gór, co oprócz tego, że nadaje butelce ciekawego wyglądu, to jeszcze przypomina o beskidzkim pochodzeniu.
 Logo jest bardzo proste i delikatne, bez zbędnych nadużyć. Poza tym wszystkie najważniejsze informacje dotyczące produktu zostały zapisane na etykiecie i bardzo łatwo je znaleźć.

Muszynianka jest wodą wysokozmineralizowaną. Pierwsze co rzuca się w oczy to zawartość w niej magnezu oraz wapnia. 

Zgodnie z danymi ze strony producenta:
- Magnez to pierwiastek życia, jego wysoki poziom, jest cechą charakterystyczną dla tej wody. Dzienne zapotrzebowanie określa się na 250 do 350 mg. Pierwiastek ten ma ogromne znaczenie w prawidłowym rozwoju żywych organizmów, bierze udział w 300 procesach biochemicznych. Decyduje o prawidłowej czynności układu immunologicznego i nerwowo – mięśniowego.
- Wapń to główny budulec kości i zębów reguluje równowagę w zakresie pobudliwości nerwowo-mięśniowej, utrzymuje prawidłową krzepliwość krwi. Wpływa korzystnie na przemianę materii i jest niezbędny do utrzymywania prawidłowej pracy serca i ułatwia leczenie niektórych procesów zapalnych. Zapobiega chorobom nowotworowym i osteoporozie. Szczególnie dużo wapnia potrzebują dziewczęta w okresie dojrzewania i kobiety w okresie menopauzy.

Oprócz tych dwóch podstawowych składników, znajdziemy w niej wiele innych.

Więcej informacji możecie przeczytać na stronie www.muszynianka.pl na którą serdecznie Was zapraszam :)

zdjęcie pochodzi ze strony www.muszynianka.pl

1 komentarz:

  1. Bardzo fajny przepis do wypróbowania.
    Zapraszam do mnie
    www.naturalnemetody.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że znalazłeś/aś chwilę na napisanie tego komentarza ;)
Osoby "anonimowe" proszę o podpisanie się - dobrze wiedzieć do kogo się zwracamy :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...